Přeskočit na obsah

Spokojení lidé tvoří úspěšnou firmu. Platí to i naopak. A je potřeba, aby se vzájemně podporovali. 

Jsem konzultantka efektivních procesů, průvodkyně talentovými testy a akreditovaná profesionální koučka dle standardů ICF.

Pomáhám malým a středním firmám být efektivnější a tím i udržitelnější a výdělečnější. Hledám rezervy a pomáhám vytvářet efektivní systém díky optimalizaci procesů.

Pracuji při tom s tím nejdůležitějším zdrojem – lidmi. Funkční týmy ladíme na základě požadovaných kompetencí, talentů a silných stránek spolupracovníků. Pomáhám při vytváření kariérní dráhy jejich rozvoje v rámci talent managementu.

To vše v kontextu firemní strategie a jejích cílů.

Těším se na spolupráci. Napište mi.

Michaela Tréglová - konzultantka talent managementu a efektivních procesů

Stavím na vlastním dlouhodobém rozvoji

Absolvovala jsem akreditovaný koučovací výcvik dle standardů International Coaching Federation a v rámci své koučovací praxe pokračuji k získání dalšího stupně, certifikátu ACC. Jsem certifikovanou průvodkyní výkladu talentových testů české vzdělávací společnosti TALENT KOMPAS.  

Umím se naladit na ostatní, jejich emoce a nálady. Pojmenovávám je a zrcadlím pro jejich lepší vlastní pochopení. Podporuju ostatní v tom, co dělají, ukazuju jim jejich silné stránky a pomáhám jim je rozvíjet. Jsem nadšená, když vidím, jak lidé kolem mě rostou.

Zajímá mě, jak přemýšlí, jaké je jejich proč a co je motivuje k práci. Jak využít a rozvíjet jejich potenciál a talent. Co potřebují, aby se v práci a v životě cítili lépe.

Dokážu vnímat věci ve vzájemných souvislostech, které mohou být ostatním neviditelné, a dívat se na problém komplexně. Dávám procesům a projektům strukturu a tím dokážu zvyšovat produktivitu a efektivitu.

Jsem fanoušek neurovědy, vývojové psychologie, netradičních způsobů vzdělávání dětí (Montessori, svobodné vzdělávání), neurolingvistického programování a vůbec čehokoli, co se týká mozku.

Prošla jsem korporátem, malou firmou i volnou nohou

Zkušenosti jsem sbírala v korporátním prostředí 16 let. Počínaje specializací na marketing a prodej, přes manažerku péče o zákazníky, koordinátorku projektů v poprodejních službách, po projektovou manažerku ve vzdělávání, náboru top manažerů a poradenství v leadershipu. 

2 roky jsem byla majitelkou franšízy a ředitelkou jazykové školy – znám dobře bolesti malých firem. 

Svoji profesní kariéru jsem obohatila o dalších 5 let na volné noze jako konzultantka projektového a procesního řízení, kdy jsem pomáhala svým klientům pracovat chytře, nikoli hodně. Učila jsem je, jak si zjednodušit svoji práci a ušetřit čas díky optimálním procesům a efektivnímu workflow.

Kde mě ještě můžete potkat?

Svými tipy a doporučeními v rámci talent managementu, funkčních týmů a efektivních firem, přispívám i do programu různých networkingových akcí nebo oborových setkání. Chcete, abych dorazila i k vám? Napište mi

Mé postřehy, jak procesy zefektivnit a optimalizovat, si můžete přečíst Caflou akademii. Působila jsem jako jeden z externích „on-line“ lektorů se zaměřením na kontrolu podnikání formou zavádění procesů do firem. 

Kromě toho jsem přednášela i ve školách v rámci projektu „Učíme se podnikavosti“. Krátkou reportáž najdete např. na stránkách ZŠ Skálova v Turnově. 

Co o spolupráci říkají organizátoři...

Míšu Tréglovou jsem si pro naši Caflou akademii II., která se zaměřuje na postupy, nástroje a procesy v podnikání, našel a vybral nejen pro její profesní zaměření, ale také „literární styl“, skrze který předává čtenářům informace – čtivou formou, pochopitelně, uchopitelně. Během prvních měsíců spolupráce se potvrzuje správnost volby, výborná jsou zvolená témata i provedení článků a čtenáři akademie získávání spoustu praktických informací.

Ing. Petr Macek

autor Caflou, inteligentní podnikatelské aplikace, www.caflou.cz

Znovu si probírám v hlavě průběh hodiny a nedá mi to, abych vám ještě nenapsala. Myslím si, že jste dětem řekla spoustu zajímavých věcí. Líbil se mi graf nastavení mysli a myšlenkové mapy s možností využití počítače jsou inspirací. Mluvila jste jazykem, který je dětem blízký. Z položených dotazů usuzuji, že jste žáky zaujala. Náročnost jste zvolila přiměřeně jejich věku. Na vaše myšlenky ráda navážu při další práci. Děkuji za váš čas a chuť předávat své zkušenosti.

Mgr. Ivana Procházková

ZŠ Skálova, Turnov, www.zsskalova.cz

Michaelu jsem poznala jako jednu z prvních účastnic našeho NETWORK kafe pro podnikající ženy. Na dalším již prezentovala svůj projekt Z chaosu pořádek a učila nás, jak si efektivně zorganizovat svoje činnosti a eliminovat zloděje času. Michaela potvrdila, že je ve své profesi člověk na správném místě – na schůzky i vlastní prezentaci byla výborně připravená, velmi strukturovaná a systematická. Spolupráce s ní byla po všech stránkách příjemná a opravdu efektivní.

Lenka Vornhagen

koučka, www.mamyvpraci.cz, www.lenkavornhagen.cz

Osobní vzdělávací aktivity

Odborné studium a vzdělání

 • Vysoká škola podnikání Ostrava, obor Podnikání, titul Ing. (2003–2008)
 • Vyšší odborná škola průmyslových obchodníků, Škoda Auto, Mladá Boleslav (1996–1999)
 • Obchodní akademie, Mladá Boleslav (1992–1996)

Příklady projektů a dlouhodobých spoluprací

 • Smart Shortcut, chytrá zkratka k efektivnímu týmu (2019-2020)
  • projekt se zaměřením na efektivitu v týmu a funkční procesy v e-shopech
 • Veronika Kristková, Fyzio Beskyd (2017-2020)
  • nastavení a řízení komunikace s klienty
  • vytvoření kompletní klientské databáze
  • zmapování a nastavení procesů pro kurzy
  • vytvoření standardů a postupů pro komunikaci s klienty
  • implementace nástrojů Streak a Google Docs
 • Bára Rektorová, Sushiqueen (2017–2019)
  • analýza a dokumentace existujících aktivit
  • optimalizace zmapovaných procesů
  • vytvoření manuálů a checklistů
  • implementace nástrojů Streak a Google Docs
  • organizace Sushi Days a komunikace s klienty
Ing. Michaela Tréglová | Zahradní 402 | 511 01 Turnov | IČ: 74824279