Přeskočit na obsah

Zpátky ke kořenům

Zpátky ke kořenům

Ano, já vím, že ten nadpis vyznívá děsně ezotericky. Nenechte se tím odradit! Protože já se rozhodla psát o tvrdé realitě.

Nedávno za mnou přišel jeden klient. Že má v hlavě spoustu nápadů, které by ho mohly posunout dál, ale že absolutně nemá čas se jim věnovat, protože se topí v každodenní rutině. Mrzelo mě to, protože sama vím, jak je to frustrující.

Vlastně se s podobnými nářky setkávám celkem často.

Nejdříve se dlouho nic neděje. Protože rozjet vlastní podnikání trvá klidně i 2 nebo 3 roky. Člověk si dlouho vystačí sám, učí se spoustu nových věcí. Komunikovat s klienty, marketing, prodej, hlídat si finance a cash flow atd. Většinou se orientuje hlavně na to, aby si vydělal na pokrytí nákladů a živobytí. Nepotřebuje nikoho k ruce a ani by ho nedokázal zaplatit.

Postupem času se situace stabilizuje, a když je dobrý, zakázky začnou přibývat. Jenže si taky začne uvědomovat, že nestíhá vyřizovat všechny. Musí práci odmítat, protože už nemá kapacity, aby je dokázal všechny uspokojit. Chce firmu rozvíjet a růst ve svém oboru, ale nestačí mu čas ani energie. Blíží se vyhoření.

Často se v takové situaci radí, že je dobré zdražit, aby se klienti trochu vyfiltrovali. Ano, je to jedno z možných řešení. Já k tomu přidávám ještě jeden směr. Hledám úspory času, které vzniknou v důsledku zjednodušení práce. A v tom ušetřeném čase pak můžete dělat, cokoli si přejete.

Řešíte některý z těchto problémů?

 • Práce vám přerůstá přes hlavu.
 • Děláte toho ve svém podnikání už tolik, že se v něm ztrácíte.
 • Úkoly odpalujete rychle jeden za druhým jako míčky na golfovém hřišti.
 • Válcuje vás každodenní agenda.
 • Zapomínáte na zakázky, klienty, úkoly nebo termíny.
 • Máte v hlavě spoustu plánů, které chcete zrealizovat, ale nemáte na ně čas.
 • Vaše podnikání stagnuje.
 • Jste z toho frustrovaní.

Pokud jste byť i jen na jednu otázku odpověděli “ano”, je na čase zamyslet se nad tím, jak udělat ve vašem podnikání pořádek.

S klienty toto řešíme v průběhu konzultací. Zjišťujeme konkrétně, co všechno se v jejich firmě děje, jakými činnostmi se zabývají, co je k tomu vede a podobně. A nemusí to být nutně jen firma s týmem o několika lidech. I freelanceři potřebují pomoc v tomto směru.

Postupně během několika hodin otevíráme každou z nich. Řešíme, proč se jí věnuje, jaký k ní má vztah a jak zapadá do jeho podnikatelské strategie. Hledáme způsoby, jak si práci zjednodušit. Přemýšlíme nad nástroji, které jim ji usnadní, aby nepracovali hodně, ale chytře. Mapujeme rutinní činnosti, hledáme v nich rezervy.

Po pár sezeních se klientům začnou uvolňovat ruce, vyčistí se hlava a otevřou nové kapacity právě pro rozvoj jejich podnikání.

A protože se s velmi podobnými příběhy potkávám celkem často, rozhodla jsem se vytvořit výzvu pro všechny, kdo mají také pocit, že se topí ve věcech, které je odvádí od jejich původního záměru, proč se rozhodli podnikat právě v tom svém oboru.

Jinými slovy, ta výzva vás dokáže dostat zpátky k vašim podnikatelským kořenům. K vaší původní vizi. Během ní si ujasníte, co vás baví dělat, co vás nebaví a čeho se chcete zbavit.

Co pro to potřebujete udělat?

 1. Přihlaste se do 5týdenní výzvy “Zpátky ke kořenům” přes objednací formulář zde.
 2. Vyplňte ho, vaši přihlášku potvrdím e-mailem a zašlu Vám zálohovou fakturu s platebními údaji pro převod.
 3. Výzva je nyní za zaváděcí cenu 497,- Kč! Doporučuji zaplatit co nejdříve. Teprve po zaplacení vás do ní zařadím.
 4. Začínáme už 29. 7. 2019!

V průběhu výzvy pak ode mě vždy e-mailem 1x týdně dostanete různé nástroje a návody, se kterými budete pracovat. Bude jich celkem pět, každý týden vám pošlu jeden. Na každý úkol budete mít sedm dní, nicméně tempo si můžete zvolit i vlastní. Důležité je, abyste zadání skutečně zpracovali.

Pokud budete poctivě pracovat, na konci výzvy budete mít komplexní přehled o svém podnikání jako na dlani, ze kterého budete moci čerpat i v následujících týdnech a měsících.

Přihlaste se do 5týdenní výzvy a vraťte se zpátky ke svým podnikatelským kořenům. Cesta k nim vede přímo tudy.

Je pro vás výzva málo a chcete rovnou úvodní konzultaci? Napište si o ni na michaela@treglova.cz.

Těším se a držím Vám na té cestě palce.

Vaše pořádkumilovná

Míša Tréglová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *